Nazywam się Rosa Pich. Urodziłam się w Barcelonie nieco ponad 50 lat temu (tak, żyję już ponad pół wieku!) i jestem ósmym z szesnaściorga dzieci. W 1989 roku wyszłam za mojego najwierniejszego przyjaciela, Chemę Postigo. On sam był siódmym z czternaściorga dzieci.

Naszym marzeniem od zawsze było posiadanie wielu dzieci, i faktycznie, udało nam się mieliśmy ich aż 18. Niestety, pierwsza trójka umarła z powodu wad serca i lekarze zalecili nam, byśmy nie starali się już o dzieci – my natomiast mieliśmy ich jeszcze 15.

Mój mąż odszedł od nas 6 marca zeszłego roku, i teraz spogląda na nas z góry.

Opisałabym się jako osoba pełna wiary, optymizmu, szczęścia, pełna miłości do rodziny i serdeczności do przyjaciół.

W roku 2013 napisałam książkę „Rosa, jak ty to robisz?” (oryginalny tytuł brzmi „Como ser feliz con 1, 2, 3… hijos?”. Po hiszpańsku książka doczekała się już 6 wydania, jest też tłumaczona na wiele języków. Razem z mężem, podróżowaliśmy po całej Hiszpanii i zjechaliśmy pół świata, prezentując naszą książkę i opowiadając o rodzinie.

Po ukończeniu szkoły w wieku 17 lat, zaczęłam pracę jako projektantka wydruków w firmie włókienniczej. Kiedy byłam w ciąży z moimi bliźniakami, ukończyłam studia w Szkole Biznesowej IESE. Teraz pracuję na pół etatu w firmie organizującej różne wydarzenia. W wolnym czasie lubię też zagrać w tenisa stołowego.